Serene Bay Outdoor Dining Table
Elevate the appeal of easy-breezy living with this outdoor dining table. Made to look like wood yet durable enough to weather the elements, this rectangular table is sure to serve you and your besties well, year after year. Its cool character is made for warm memories; an umbrella hole offers the option of sweet shade.
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.88 × 29.13 × 84 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Millennium Collection. Wood-look aluminum. Nuvella+ high performance white linen fabric. Dining chairs, no assembly required. No assembly required for loveseat and sofa. Loveseat includes two throw pillows and sofa includes four throw pillows. |
| Brand | Ashley Furniture |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Serene Bay Outdoor Swivel Dining Chair with Cushion (Set of 2)
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.25 × 34.88 × 25.13 in |
| Color | Brown, Dark Brown/White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal |
| Series Features | Millennium Collection. Wood-look aluminum. Nuvella+ high performance white linen fabric. Dining chairs, no assembly required. No assembly required for loveseat and sofa. Loveseat includes two throw pillows and sofa includes four throw pillows. |
| Brand | Ashley Furniture |
Serene Bay Outdoor Coffee Table
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 17.13 × 48.88 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Millennium Collection. Wood-look aluminum. Nuvella+ high performance white linen fabric. Dining chairs, no assembly required. No assembly required for loveseat and sofa. Loveseat includes two throw pillows and sofa includes four throw pillows. |
| Brand | Ashley Furniture |
Serene Bay Outdoor Dining Arm Chair with Cushion (Set of 2)
| Weight | 59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 34 × 25.25 in |
| Color | Brown, Dark Brown/White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal |
| Series Features | Millennium Collection. Wood-look aluminum. Nuvella+ high performance white linen fabric. Dining chairs, no assembly required. No assembly required for loveseat and sofa. Loveseat includes two throw pillows and sofa includes four throw pillows. |
| Brand | Ashley Furniture |
Aria Plains Outdoor Dining Table
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 29.38 × 42 in |
| Color | Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Square |
| Series Features | Brown Eucalyptus wood set. Cushioned dining set with comfortable polypropylene rope back design. Nuvella fabric. 42″ square dining table with umbrella hole. Assembly required. Express ship. |
| Brand | Ashley Furniture |
Laguna 90″ Table
Trouville Outdoor Dining Table
Trouville Outdoor Dining Table
Naples Square 36″ Dining Table
Madrone Indoor-outdoor Dining Table, Warm White 2 Cartons
Monterey 60″ Dining Table
Madura Outdoor Dining Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
