Granville Outdoor Side Table
A traditional drum-shaped table is modernized in the Granville outdoor side table, crafted from glass-reinforced concrete. The wood texture on the base is finished in Sea Oat. It supports a smooth round top that is finished in Bone.
Product Details
| Cubes | 13.75 |
|---|---|
| Finish Shown | CCF – 303 Bone and WDF – Sea Oat |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Type | Side Table |
| Roomtype | Outdoor |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 99.2 |
| Total Shipping Weight | 99.2 |
| Website Material | Concrete |
| Stainless steel adjustable glides | Yes |
| Glass-reinforced concrete table top in Bone finish supported by pedestal base of glass-reinforced concrete with woodgrain texture in Sea Oat finish | Yes |
| Depth | 24.00 in (60.96 cm) |
| Height | 24.00 in (60.96 cm) |
| Overall Product Height | 24.00 |
| Overall Product Width | 24.00 |
| Width | 24.00 in (60.96 cm) |
| Qty On Hand | 63 |
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sea Oat |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Stillwater Outdoor Cocktail Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Avanni Outdoor Left Arm Cuddler
| Dimensions | 41.5 × 63 × 31.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Avanni Outdoor Armless Loveseat
| Dimensions | 41.5 × 62 × 31.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Santa Monica Outdoor Sofa
| Dimensions | 36 × 85.75 × 33.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Hyannis Outdoor Accent Table
Trouville Outdoor Dining Table
Carmel Outdoor Arm Chair Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Solana Outdoor Sofa
| Dimensions | 40.5 × 92 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Teak |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Savona Outdoor Dining Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Voile Outdoor Accent Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Monterey Outdoor Ottoman Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Siesta Key Outdoor Dining Table Cover
| Brand | Bernhardt Furniture |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Monterey Coffee Table
Naples End Table
Provence Bistro Table
Naples Pub Table
Coastal Living Outdoor Geneva End Table
Montecito End Table
Monterey End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.