Bendena Side Table
With its sleek, clean lines and textured acrylic legs, this uniquely designed side table features a satin black iron frame with brass finished collars that add a touch of elegance to any room. The table is complemented by both a tempered glass top and bottom shelf.
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 25 × 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bendena |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Zara Accent Table
Maxwell Accent Table
Calavaras Side Table
Perrine Wood Chairside Table
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Alpine Accent Table
Claude Accent Table
Haven Accent Table
Thea Accent Table
Ellis Side Table
Balam Chairside Table
Aeirith Accent Table
Clyde Arm Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.