Brea Nesting Tables
Description
Description
Product Details
| Wood Finish | Chocolate Burl |
|---|---|
| Wood Material | SOLID and ENGINEERED WOOD with POPLAR VENEER |
| Product Dimensions | 22/16W 16/16D 22/19H |
| Product Weight (lbs) | 79.400000 |
Additional information
Additional information
| Weight | 79.4 lbs |
|---|---|
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Brown |
| Detail Color | Chocolate Burl |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Brea |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
AT9282-CTB
Category: Chairside Tables
Tags: Alder & Tweed, Brown, Chairside Tables, Chocolate Burl
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Brea Nesting Tables
Brea Desk
Brea Desk
Cleo Accent Table
Haven Accent Table
Michael Alan Showroom
Moro 1 Drawer Chairside Table
Mezquite Chairside Table
Michael Alan Showroom
Balam Chairside Table
Albion Side Table
Silas Accent Table
Perrine Wood Chairside Table
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Zara Accent Table
Ellis Side Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.