Occasional Tables
Description
Description
Product Details
| Constructed of Poplar solid and Ash veneer | Yes |
|---|---|
| Top panel has decorative hand-chiseled v-grooves | Yes |
| Drawer has dovetail joinery, and a wood-on-wood guide | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| Dimensions | 14.00″W X 24.00″D X 24.00″H |
| Weight | 35.27 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 35.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 14 × 24 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Oak/matte Black |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Barrington Two Tone |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
32312
Category: Chairside Tables
Tags: Antique Oak/matte Black, Brown, Chairside Tables, Riverside Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Barrington Two Tone End Table
Barrington Two Tone Rectangle Cocktail Table
Barrington Two Tone Round Cocktail Table
Albion Side Table
Silas Accent Table
Thea Accent Table
Michael Alan Showroom
Linea Side Table
Albion Side Table
Aeirith Accent Table
Michael Alan Showroom
Balam Chairside Table
Eden Accent Table
Perrine White Accent Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.