Cortland Cocktail Table
Description
Description
Product Details
| Constructed of Oak veneer with metal and glass | Yes |
|---|---|
| Tempered glass top | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| Equipped with casters for easy mobility | Yes |
| Dimensions | 46.00″W X 26.00″D X 17.00″H |
| Weight | 78.26 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 78.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 46 × 17 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Saddle Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Cortland |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
82202
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Cream, Riverside Furniture, Saddle Oak
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Cortland End Table
Occasional Tables
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Mercer Cocktail Table
Amner Coffee Table
Allan Round Coffee Table
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.