Coreene Oval Coffee Table
Description
Description
Simplistic industrial style coffee table, constructed in an aged black iron featuring a cast textured aluminum slab top finished in a plated antique black.
Additional information
Additional information
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 48 × 16 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Coreene |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Coreene Nesting Tables, Gold, S/3
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Amner Coffee Table
Zurich Coffee Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.