Deen Oval Coffee
Description
Description
The Deen oval cocktail base features industrial sprocket styling in a gunmetal-finish. Clear oval glass top.
Product Details
| Color/Finish | Silver |
|---|---|
| Color Details | Gunmetal/Clear |
| Material | Steel, Glass |
| Style | Contemporary |
| Collection | Deen |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Oval |
| Shipping Weight | 64.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
Additional information
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 52 × 18 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary |
| Collection | Deen |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
5510-140-496
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Cocktail & Coffee Tables, Silver
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Deen Console Table
Deen Round End Table
Zurich Coffee Table
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Michael Alan Showroom
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Dakota Round Coffee Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Mercer Cocktail Table
Stowe Coffee Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.