Donora T6388-41T Glass Square Cocktail Table Top SU
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 35.43″W x 35.43″D x 14.96″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 89.99cm W x 89.99cm D x 38cm H |
| Construction & Features | 10mm tempered clear glass top |
| Construction & Features | concrete base |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 35.43 × 35.43 × 0.39 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Donora T6388 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T6388-41T
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Black, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Donora T6388-41B Concrete Square Cocktail Table Base SU
Donora T6388-41 Square Cocktail Table
Donora T6388-01 Square End Table
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Chicago Coffee Table
Zurich Coffee Table
Balam Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Marstream Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.13 × 17 × 42.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.