Lancaster T4352-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 50″W x 28″D x 18.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 71.12cm D x 46.99cm H |
| Construction & Features | lift top rises 10.88″ above the top table surface when fully extended |
| Construction & Features | height of fully extended lift top is 29″ from the floor |
| Construction & Features | 1 push through drawer |
| Construction & Features | 4 wood doors at front and back |
| Construction & Features | 2 adj. wood shelves behind the doors |
| Construction & Features | tinted drawers w/english dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | casters |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Weight | 119.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 50 × 18.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Lancaster T4352 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T4352-50
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Dovetail Grey, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lancaster T4352-03 Rectangular End Table
Lancaster T4352-10 Chairside End Table
Lancaster T4352-73 Rectangular Sofa Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Dakota Round Coffee Table
Stowe Coffee Table
Chicago Coffee Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Amner Coffee Table
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.