Lansbury T5940-43 Rectangular Cocktail Table w/Casters
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 54″W x 28″D x 17″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 137.16cm W x 71.12cm D x 43.18cm H |
| Construction & Features | wood top |
| Construction & Features | wood base |
| Construction & Features | casters |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 71.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 54 × 17 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Wheat |
| Style | Modern |
| Collection | Lansbury T5940 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5940-43
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Antique Wheat, Brown, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lansbury T5940-73 Rectangular Sofa Table
Lansbury T5940-41 Square Cocktail Table w/Casters
Lansbury T5940-03 Rectangular End Table
Lansbury T5940-35 Round Accent End Table
Atlas Coffee Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Marstream Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.13 × 17 × 42.13 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Zurich Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.