Lenox T3790-49 Octoganal cocktail Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 40″W x 40″D x 17″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 101.6cm W x 101.6cm D x 43.18cm H |
| Construction & Features | 12mm tempered clear glass w/ 1″ bevel top |
| Construction & Features | metal pucks |
| Construction & Features | chrome plated legs |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 40 × 40 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Silver |
| Detail Color | Chrome |
| Style | Modern |
| Collection | Lenox Square T3790 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T3790-49
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Chrome, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home, Silver
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lenox T3790-09 Octoganal End Table
Lenox T3790-49T Glass Octagonal Cocktail Table Top SU
Lenox T3790-09T Glass Octagonal End Table Top SU
Lenox T3790-73B Chrome Plated Rectangular Sofa Table Base KD
Lenox T3790-49B Chrome Plated Octagonal Cocktail Table Base KD
Lenox T3790-73 Rectangular Sofa Table
Lenox T3790-09B Chrome Plated Octagonal End Table Base KD
Lenox T3790-73T Glass Rectangular Sofa Table Top SU
Mercer Cocktail Table
Zurich Coffee Table
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Atlas Coffee Table
Amner Coffee Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Stowe Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.