Lexington Cocktail Table
Designed for those who appreciate minimalist style, the Lexington Cocktail Table by Crestview Collection is a versatile piece that enhances any contemporary or transitional space. This platform-style piece is crafted from natural wood and boasts a oblong
Product Details
| Collection | Lexington |
|---|---|
| Color | Beige |
| Material | Veneer & Wood |
| Primary Finish | Painted |
| Style | Transitional |
| Upc Number | 883581222531 |
| Weight | 48.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 26 × 18.5 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Transitional |
| Collection | Lexington |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lexington Four-Door Sideboard
Lexington End Table
Darlington Cocktail Table
Stowe Coffee Table
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Atlas Coffee Table
Darsa Cocktail Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Chicago Coffee Table
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Amner Coffee Table
Mercer Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.