Lorena T6300-43 Rectangular Cocktail Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 30″D x 18″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 76.2cm D x 45.72cm H |
| Construction & Features | 5mm tempered clear glass w/ 1″ bevel insert on metal framed top |
| Construction & Features | metal frame base |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 30 × 50 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gold |
| Detail Color | Burnished Brass |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lorena T6300 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T6300-43
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Burnished Brass, Cocktail & Coffee Tables, Gold, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lorena T6300-03 Rectangular End Table
Lorena T6300-35 Round Accent Table
Lorena T6300-73 Rectangular Sofa Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Balam Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Michael Alan Showroom
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Mercer Cocktail Table
Chicago Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Atlas Coffee Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.