Modern Revolve Small Nesting Table
The Revolve Small Nesting Table features a smooth, cool black granite top in a rounded shape, elegantly resting on a Polished Nickel base. This piece captivates with its intriguing play on sculpture, geometry, and balance, creating a harmonious and visually engaging addition to modern interiors.
Product Details
| Black Granite top | Yes |
|---|---|
| Polished Nickel base | Yes |
| Clear Rubber caps to protect floor | Yes |
| Dimensions | 24 × 24 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Modern Brando King Bed
| Dimensions | 89 × 83 × 80 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Zella Display Cabinet
Modern Brinkley Credenza
Modern Sischo Bench
| Dimensions | 16 × 54 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Oak |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Nomad Six Drawer Dresser
Modern Sable Panel Bed Queen
Modern Eden Dining Table
Modern Sable Rectangle Cocktail Table
Modern Desert Desk
Modern Cooper Side Chair
| Dimensions | 25 × 20 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Sable Arm Chair
| Dimensions | 23 × 22 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Brooklyn Cocktail Table
Stowe Coffee Table
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Chicago Coffee Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Allan Round Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.