Preston T5941-43 Rectangular Cocktail Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 48″W x 26″D x 17″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 121.92cm W x 66.04cm D x 43.18cm H |
| Construction & Features | marble lay on the left wood top |
| Construction & Features | 1 flippable wood tray with cutout handles on the right top |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 80.39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 48 × 17 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Antique Silver, Gallery Buff |
| Style | Modern |
| Collection | Preston T5941 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5941-43
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Cream, Gallery Buff, Antique Silver, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Preston T5941-73 Rectangular Sofa Table
Preston T5941-03 Rectangular End Table
Zurich Coffee Table
Stowe Coffee Table
Michael Alan Showroom
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Atlas Coffee Table
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Michael Alan Showroom
Dakota Round Coffee Table
Allan Round Coffee Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.