Occasional Tables
Description
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid & Cherry veneer | Yes |
|---|---|
| Polished glass top | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| Equipped with removable casters for convenient mobility. Never roll casters on unprotected hardwood or vinyl flooring | Yes |
| Dimensions | 54.00″W X 34.00″D X 18.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 88.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 54 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dovetail |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Wilde |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
91903
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Cocktail & Coffee Tables, Cream, Dovetail, Riverside Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Wilde Glass Top End Table
Michael Alan Showroom
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Balam Cocktail Table
Amner Coffee Table
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Stowe Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.