Rhea Nesting Coffee Tables, Gold, S/2
Description
Description
Designed to nest as an oversized coffee table with the ability to completely separate, crafted from hand forged iron and finished in a heavily antiqued gold leaf. Sizes: Sm-31×16, Lg-42×18
Additional information
Additional information
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 18 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gold |
| Style | Transitional |
| Collection | Rhea |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Mezquite Wooden Cocktail Table
Atlas Coffee Table
Michael Alan Showroom
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Mercer Cocktail Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Carson Coffee Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Zurich Coffee Table
Escape Round Cocktail Table With Shelf
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.