Roanoke T2615-50 Rectangular Lift Top Cocktail Table (w/Casters)
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 30″D x 19″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 76.2cm D x 48.26cm H |
| Construction & Features | slate insert on wood w/metal straps lift top |
| Construction & Features | lift top rises 9.75″ above the top table surface when fully extended |
| Construction & Features | height of fully extended lift top is 28.75″ from the floor |
| Construction & Features | 1 fixed bottom wood shelf |
| Construction & Features | casters |
Additional information
Additional information
| Weight | 147.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 50 × 19 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry and Slate |
| Style | Casual Retreats |
| Collection | Roanoke T2615 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T2615-50
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cherry and Slate, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Roanoke T2615-10 Rectangular Chairside End Table
Roanoke T2615-73 Rectangular Sofa Table
Roanoke T2615-03 Rectangular End Table
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Michael Alan Showroom
Brooklyn Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Trenton Rectangle Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Balam Cocktail Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Chicago Coffee Table
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.