Felix Round Cocktail Table
Description
Description
Product Details
| Constructed of a straight grain Walnut veneer shelf, tempered glass top, and metal legs/frame | Yes |
|---|---|
| Dimensions | 36.50″W X 36.50″D X 15.00″H |
| Weight | 42.33 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 42.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 36.5 × 15 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Felix |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
42202
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Black, Cocktail & Coffee Tables, Riverside Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Occasional Tables
Zurich Coffee Table
Allan Round Coffee Table
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Dakota Round Coffee Table
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Santa Fe Coffee Table
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Dalenville Coffee Table
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.38 × 17.38 × 55.13 in |
| Color | Brown, Gray, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Contemporary modern design. Made with oak veneers and engineered wood in a warm gray finish. Cocktail and end tables are accented with a distressed sand casted aluminum base in antique pewter finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Amner Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.