Sylvie Rectangular Coffee Table
Traditional elegance meets modern quality with the Sylvie bunching table. Standing stately on soft sloping curves in a rich chestnut finish, this table includes two drawers and a lower shelf for all the extra storage you need. Made from rubberwood solids sure to withstand everyday wear, the Sylvie table is the perfect blend of antique style and modern craftsmanship. The gorgeous cathedral grain detailing on this piece makes it a true heirloom, sure to be a standout in your home for generations. For vintage-inspired elegance built to be everlasting, look no further than Sylvie.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Sylvie |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Traditional |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 21.389 |
| Carton Weight | 103.000 lb |
| Product Weight | 103 lb |
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 52 × 17 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Sylvie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Amner Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Dakota Round Coffee Table
Brooklyn Cocktail Table
Santa Fe Coffee Table
Stowe Coffee Table
Darlington Cocktail Table
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Trenton Rectangle Cocktail Table
Allan Round Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.