Equilibrium Console
Boasting an artful connection of curves and angles, the Equilibrium Console finds ideal aesthetic balance with a bronzed, bold U-shaped body offset by a top and base featuring a modern, grainy finish.
Product Details
| Ships in 2 cartons | Yes |
|---|---|
| Gray Travertine top | Yes |
| Oil rubbed Bronze and Marble base | Yes |
| Dimensions | 14 × 60 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Equilibrium |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
7781 Blackburn Console
Highland Park Console Table
Horizons Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Tess Console Table
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Deen Console Table
Latola Solid Wood Console
Linea Console Table
Jackson Console Table
Richmond Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.