4/6-5/0 Uph Headboard
Description
Description
Product Details
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Constructed of Poplar solid and Oak veneer |
|---|---|
| 4/6-5/0 Uph Headboard | 46170-46172-46175 Queen Uph Bed Size: 65 1/4″ wd x 85 3/4″ dp x 60″ ht |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | 46170-46172-46173 Queen Uph Storage Bed Size: 65 1/4″ wd x 93 3/4″ dp x 60″ ht |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Upholstered with 100% Linen |
| 4/6-5/0 Uph Headboard | Cleaning code: WS |
| Dimensions | 65.25″W X 04.25″D X 60.00″H |
| Weight | 113.54 lbs |
| 46170-46172-46175 Queen Uph Bed Size: 65 1/4″ wd x 85 3/4″ dp x 60″ ht | Yes |
| 46170-46172-46173 Queen Uph Storage Bed Size: 65 1/4″ wd x 93 3/4″ dp x 60″ ht | Yes |
| Upholstered with 100% Linen | Yes |
| Cleaning code: WS | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 113.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.25 × 65.25 × 60 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Gray Wash |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Vogue |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.