5/0 Woven Headboard
Description
Description
Product Details
| 5/0 Woven Headboard | Constructed of select hardwood solids and natural twisted water hyacinth weave |
|---|---|
| 5/0 Woven Headboard | Contrasting white square posts frame the mitered pattern woven rush panel |
| 5/0 Woven Headboard | Queen bed: 30770-30771-30772 |
| 5/0 Woven Headboard | Fully assembled: 63″W x 87.25″D x 52″H |
| 5/0 Woven Headboard | Boxspring required |
| Dimensions | 63.00″W X 02.00″D X 52.25″H |
| Weight | 44.09 lbs |
| Contrasting white square posts frame the mitered pattern woven rush panel | Yes |
| Queen bed: 30770-30771-30772 | Yes |
| Fully assembled: 63″W x 87.25″D x 52″H | Yes |
| Boxspring required | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 44.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 63 × 52.25 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.