6/0-6/6 Uph Headboard
Description
Description
Product Details
| 6/0-6/6 Uph Headboard | Constructed of Acacia solids and veneers |
|---|---|
| 6/0-6/6 Uph Headboard | The faux sheepskin fabric adds a soft contrast to the wood |
| 6/0-6/6 Uph Headboard | King upholstered bed: 50584-50585-50572 |
| 6/0-6/6 Uph Headboard | Fully assembled: 81.25 x 87 x 52″H |
| 6/0-6/6 Uph Headboard | Upholstered with 100% Polyester |
| 6/0-6/6 Uph Headboard | Cleaning code: W |
| Dimensions | 81.25″W X 03.00″D X 52.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| The faux sheepskin fabric adds a soft contrast to the wood | Yes |
| King upholstered bed: 50584-50585-50572 | Yes |
| Fully assembled: 81.25 x 87 x 52″H | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 79.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 81.25 × 52 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Toasted Almond |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Bozeman |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.