6/0-6/6 Uph Storage Fb
Description
Description
Product Details
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Constructed of hardwood solid and Cherry veneer |
|---|---|
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Two drawers are constructed with dovetail joinery and mounted on ballbearing extension guides, plus have cedar veneer bottoms |
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Includes complete platform bedding support which consists of wood legs with a built-in leveler attached to each platform support panel |
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Seat height: 18 3/4″ |
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Upholstered with 100% Polyester Performance Fabric |
| 6/0-6/6 Uph Storage Fb | Cleaning code: W |
| Dimensions | 78.75″W X 16.00″D X 18.75″H |
| Weight | 147.71 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 147.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 78.75 × 18.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Cascade |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.