6/6 Storage Footboard
Description
Description
Product Details
| 6/6 Storage Footboard | Constructed of select hardwoods and oak veneer |
|---|---|
| 6/6 Storage Footboard | Natural woven material on headboard |
| 6/6 Storage Footboard | Custom designed hardware in an aged bronze finish |
| 6/6 Storage Footboard | Multistep blonde finish for a casual vibe |
| 6/6 Storage Footboard | Sleek full round tapered posts |
| 6/6 Storage Footboard | King Panel Bed: 37580-37583-37576 |
| 6/6 Storage Footboard | Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ |
| Dimensions | 81.00″W X 02.87″D X 20.00″H |
| Weight | 116.84 lbs |
| Natural woven material on headboard | Yes |
| Custom designed hardware in an aged bronze finish | Yes |
| Multistep blonde finish for a casual vibe | Yes |
| Sleek full round tapered posts | Yes |
| King Panel Bed: 37580-37583-37576 | Yes |
| Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 116.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.87 × 81 × 20 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.