Bay Creek Wood King Panel Bed Headboard w/2 Lamps KD
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | 2 LED lamps shipped with headboard. |
| Construction & Features | touch lighting control on back of headboard for LED lamps. |
| Construction & Features | floor protectors. |
| Construction & Features | slats with support legs for regular rail. |
Additional information
Additional information
| Weight | 79.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.75 × 79.5 × 70 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Collection | Bay Creek B4398 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bay B4398-59 Complete Queen Lamp Panel Bed with Regular Rails
Bay Creek Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Bay B4398-55A Complete Queen Arched Bed with Regular Rails
Bay B4398-79B Complete Cal.King Lamp Panel Storage Bed
| Dimensions | 98.5 × 80.25 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bay Creek B4398 |
| Features | Storage |
Bay B4398-69B Complete King Lamp Panel Storage Bed
| Dimensions | 94.5 × 80.25 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bay Creek B4398 |
| Features | Storage |
Bay B4398-65B Complete King Arched Bed with Storage Rails
| Dimensions | 87 × 82.5 × 66 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Bay Creek B4398 |
| Features | Storage |
Bay B4398-74 Complete Cal.King Panel Bed with Regular Rails
Bay Creek Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Bay Creek Wood Queen Panel Bed Storage Rail SU
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.