Bellamy Wood Rectangular Dining Table Top SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | table can be extended to 112″x40″x30″ with two butterfly leaves (16″/pc). |
|---|---|
| Construction & Features | wood slide with self-driven guides and gears. |
| Construction & Features | metal stretcher. |
| Construction & Features | levelers. |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top. |
Additional information
Additional information
| Weight | 145.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 80 × 4 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Peppercorn |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellamy D2491 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bellamy Wood Rectangular Dining Table Base KD
Bellamy D2491-20 Rectangular Dining Table
Bellamy D2491-01T Dining Cabinet Top SU
Bellamy D2491-60 Dining Side Chair (2/ctn)
Bellamy D2491-64 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Bellamy D2491-79 Bench w/Back
Bellamy D2491-22 48″ Round Dining Table
Bellamy Wood 48″ Round Dining Table Top SU
Bellamy D2491-04 Buffet Curio
Bellamy D2491-01 Cabinet
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.