Bronwyn Wood 60″ Round Dining Table Top SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | wood top. |
|---|---|
| Construction & Features | wood base. |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top. |
Additional information
Additional information
| Weight | 69.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 3.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Alabaster and Toasted Nutmeg and Antique Brass w/Pewter Overlay and Baja Natural Fabric |
| Style | Traditional |
| Collection | Bronwyn D4436 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D4436-23T
Category: Uncategorized
Tags: Alabaster and Toasted Nutmeg and Antique Brass w/Pewter Overlay and Baja Natural Fabric, Cream, Dining Table Tops, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bronwyn D4436-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
Bronwyn Wood Rectangular Counter Table Top SU
Bronwyn D4436-42 Rectangular Counter Height Table
Bronwyn D4436-22 48″ Round Dining Table
Bronwyn D4436-79 Bench w/Back
Bronwyn Wood Rectangular Counter Table Base KD
Bronwyn Wood 48″ Round Dining Table Top SU
Bronwyn D4436-01B Wood Dining Cabinet Base SU
Bronwyn D4436-80 Counter Chair (2/ctn)
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.