Desk Top
Description
Description
Other
| 2 adj. wood shelves and 2 felt lined drawers on sides | Yes |
|---|---|
| 2 wood framed glass doors in the top center | Yes |
| 1 adj. wood shelf behind the doors | Yes |
| tinted drawers w/english dovetail in front & english in back | Yes |
| side mount ball bearing guides | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 104.72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 66.75 × 44 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Peppercorn |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellamy H2491 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bellamy Wood Writing Desk Base SU
Bellamy Wood Writing Desk Top SU
Bellamy H2491-83 Fully Upholstered Swivel Chair
Bellamy Desk Base
Bellamy H2491-01 Writing Desk
Bellamy H2491-20 Bookcase
Bellamy H2491-40 Lateral File
Bellamy H2491-05 Desk
Bellamy H2491-42 Printer Stand
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.