Echo Isles Wood 54″ Round Dining Table Base SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | table can be extended to 72″x54″x30″ with one middle regular removable ext. leaf (18″/pc). |
|---|---|
| Construction & Features | metal slide with self-driven guides. |
| Construction & Features | resin base. |
| Construction & Features | levelers. |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 28 × 28 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Echo Isles D6310 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Echo D6310-73 Dining Arm Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Echo D6310-63 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Echo D6310-24 54″ Round Dining Table
Echo D6310-20 Rectangular Dining Table
Echo D6310-12 Sideboard
Echo D6310-14 Buffet
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.