Flex Gray Fabric Narrow Hub
Evolve your Flex modular seating system with the Flex narrow hub. Designed with family functionality in mind, this hub provides easy and clean storage. The main compartment fits belongings under the removable wood tray. A pop-out cupholder provides a spot for a drink while the upper tray keeps electronics powered up. Upholstered in sustainable, stain-resistant performance fabric that is easy to clean. Attaches to any Flex seat in seconds with a C-Clip.
Product Details
| Collection | Flex |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Stocked Cover Options | 313-01, 313-02, and 313-40 |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 7.43 |
| Carton Weight | 50 lb |
| Product Weight | 50 lb |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 10 × 24 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Flex |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.