Hill Country Bedroom Fair Oaks 6/0-6/6 Upholstered Headboard
This dramatic, focal-point carved bed would be at home in a 5-star country inn Ð or in your master suite. The king or California king-sized headboard is beautifully shaped with a tufted upholstered inset in a desert-colored fabric. The finish is a timeworn saddle brown accented with an aged black for authenticity.
| Weight | 140.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 82.25 × 76 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional |
| Collection | Hill Country |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.