Marisol Wood Queen/King Sleigh Bed Rails SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard and footboard. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 59.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80.25 × 3.13 × 15.38 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Fawn and Graphite Metal and Clear Glass and Snow Fox PU |
| Style | Transitional |
| Collection | Marisol B5132 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5132-52R
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Brown, Fawn and Graphite Metal and Clear Glass and Snow Fox PU, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Marisol Wood Cal.King Sleigh Bed Rails SU
Marisol B5132-72 Complete Cal.King Upholstered Sleigh Bed
Marisol Wood King Sleigh Bed Upholstered Footboard SU
Marisol B5132-62A Complete King Sleigh Storage Bed w/Upholstered HB
| Dimensions | 100.13 × 84.75 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clear Glass, Fawn, Graphite Metal, Snow Fox PU |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Marisol B5132 |
| Features | Storage |
Marisol B5132-62 Complete King Upholstered Sleigh Bed
Marisol B5132-72A Complete Cal.King Sleigh Storage Bed w/Upholstered HB
| Dimensions | 104.13 × 84.75 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clear Glass, Fawn, Graphite Metal, Snow Fox PU |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Marisol B5132 |
| Features | Storage |
Marisol B5132-52 Complete Queen Upholstered Sleigh Bed
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.