Paxton Place Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slat roll for storage footboard. |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers. |
| Construction & Features | 2 LED lamps shipped with headboard. |
| Construction & Features | touch lighting control on back of headboard for LED lamps. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 103.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 64.25 × 20.13 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Collection | Paxton Place B4805 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Paxton Place Wood King Panel Bed Headboard w/2 Lamps KD
Paxton Place Wood Queen/King Panel Bed Regular Rails SU
Paxton B4805-06 Small Drawer Nightstand
Paxton B4805-69 Complete King Lamp Panel Bed with Regular Rails
Paxton B4805-13 Door Chest
Paxton B4805-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
Paxton Place Wood Cal.King Panel Bed Regular Rails SU
Paxton B4805-79B Complete Cal.King Lamp Panel Storage Bed
| Dimensions | 98.5 × 80.25 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Paxton Place B4805 |
| Features | Storage |
Paxton B4805-55 Complete Queen Panel Bed with Storage Rails
| Dimensions | 86 × 67 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Paxton Place B4805 |
| Features | Storage |
Paxton B4805-69B Complete King Lamp Panel Storage Bed
| Dimensions | 94.5 × 80.25 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dovetail Grey |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Paxton Place B4805 |
| Features | Storage |
Paxton Place Wood Queen Panel Bed Storage Rail SU
Paxton B4805-10 Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.