Braidy Occasional Swivel Chair
| Weight | 105.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 39.5 × 30 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Flanders Flax |
| Style | Transitional |
| Collection | Braidy |
| Features | Swivel |
Briggs Occasional Chair
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 31 × 32 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Pillowed Fog |
| Style | Transitional |
| Collection | Briggs |
| Features | Fabric |
