Alfa Wooden Frame & Base, Armchair
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 41 × 35 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Alfa |
| Features | Fabric |
Alfa Wooden Frame & Base, Loveseat
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60.25 × 41 × 35 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Alfa |
| Features | Fabric |
Alfa Wooden Frame & Base, Loveseat
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60.25 × 41 × 35 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Alfa |
| Features | Fabric |
Alfa Wooden Frame & Base, Sofa
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 41 × 35 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Alfa |
| Features | Fabric |
Alfa Wooden Frame & Base, Sofa
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 41 × 35 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Alfa |
| Features | Fabric |
Alta Door Chest | Brushed Ash
| Weight | 180 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 58.74 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Ash |
| Style | Transitional |
| Collection | Alta |
| Features | Storage |
Alta Dresser | Brushed Ash
| Weight | 173 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 63.6 × 39 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Ash |
| Style | Transitional |
| Collection | Alta |
| Features | Storage |
Alta Dresser | Brushed Ash
| Weight | 173 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 63.6 × 39 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Ash |
| Style | Transitional |
| Collection | Alta |
| Features | Storage |
Alta Nightstand
| Dimensions | 19 × 40 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Bluff and Graphite |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Leather |
