Rosalie Full Panel Bed
Description
Description
Product Details
| 4/6 Panel Headboard | Constructed of select hardwood solids and Pine veneers |
|---|---|
| 4/6 Panel Headboard | Triple square beads frame out the generously scaled white frame |
| 4/6 Panel Headboard | Driftwood panels add to the laid back lifestyle |
| 4/6 Panel Headboard | Full Panel Bed: 30713-30714-30779 |
| 4/6 Panel Headboard | Fully Assembled Size: 57 3/4″W x 81″D x 56″H |
| 4/6 Panel Headboard | Boxspring required |
| 4/6 Panel Footboard | Constructed of select hardwood solids and Pine veneers |
| 4/6 Panel Footboard | Driftwood panels add to the laid back lifestyle |
| 4/6 Panel Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| 3/3-4/6 Side Rails | Constructed of select hardwood solids and pine veneers |
| 3/3-4/6 Side Rails | Bolt on construction for long lasting strength |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 81 × 57.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Coastal Farmhouse |
| Bed Size | Full |
| Collection | Rosalie |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rosalie 2-Drawer Nightstand-Blue
Rosalie Full Upholstered Bed
| Dimensions | 87.25 × 57.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Full |
| Collection | Rosalie |
| Features | Fabric |
4/6 Panel Headboard
6/6 Wood Frame Uph Ftbd
Rosalie Round Mirror
4/6 Wood Frame Uph Ftbd
Rosalie King Upholstered Bed
| Dimensions | 87.25 × 79.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Coastal |
| Bed Size | King |
| Collection | Rosalie |
| Features | Fabric |
Rosalie 56″ 6-Drawer Dresser-Wht
Rosalie Uph Side Chair 2in
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.6 × 19.5 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
| Features | Fabric |
5/0 Wood Frame Uph Ftbd
Rosalie 1-Drawer Nightstand-White
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.