Michael Alan Showroom
Balam White Balam, Round Dining Table
Michael Alan Showroom
Sahara Sahara, Round Dining Table
Michael Alan Showroom
Storm Performance® Pillow – Standard / 2.0
Michael Alan Showroom
Ver-Tex Performance® Mattress Protector – King
Michael Alan Showroom
Storm Performance® Pillow – Standard / 1.0
Michael Alan Showroom
Ver-Tex Performance® Mattress Protector – Queen
Michael Alan Showroom
Ver-Tex Performance® Mattress Protector – Twin
Michael Alan Showroom
Ver-Tex Performance® Mattress Protector – Full
Storm Performance® Pillow – King / 1.0
| Weight | 7.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 5.25 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Storm |
| Features | Breathable, Conforming Support, Cooling, Removable Cover |
Michael Alan Showroom
Ver-Tex Performance® Mattress Protector – Split King
Michael Alan Showroom
Gemini – Ivory Manual Swivel Glider Recliner
Michael Alan Showroom
Storm Performance® Pillow – Standard / 3.0
Michael Alan Showroom
Ver-Tex Performance® Mattress Protector – Split California King
Michael Alan Showroom
Level Performance® Pillow – 1.0
| Weight | 5.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 5.25 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Detail Color | White/Mint |
| Collection | Level Performance® |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Ver-Tex Performance® Mattress Protector – California King
Michael Alan Showroom
Gemini – Linen Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 33.5 × 33.5 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Detail Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gemini |
| Features | Glider, Manual Reclining, Rocking, Swivel |
Hyper-Cotton Performance® Sheet Set – Bright White / Split Head King
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 76 × 17 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Detail Color | Bright White |
| Collection | Hyper-Cotton |
| Features | Breathable, Powerband, Quick dry, Soft Touch |
Storm Performance® Pillow – King / 3.0
| Weight | 8.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 6.5 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Storm |
| Features | Breathable, Conforming Support, Cooling, Removable Cover |
StretchWick Performance® Mattress Protector – Queen
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 60 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | StretchWick |
| Features | Fabric |
