Westbourne B5888-65 Complete King Upholstered Panel Bed
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 80.5″W x 88.13″D x 58″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 204.47cm W x 223.85cm D x 147.32cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | upholstery on headboard and footboard |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 88.13 × 80.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Umber, Milo Ivory Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Westbourne B5888 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Westbourne B5888-2042 Dresser with Portrait Mirror
Westbourne Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Westbourne Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Westbourne B5888-64A Complete King Panel Storage Bed
| Dimensions | 87.25 × 78.75 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Umber, Milo Ivory Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Westbourne B5888 |
| Features | Storage |
Westbourne B5888-66 Complete King Poster Bed w/Upholstered Headboard
Westbourne Wood Cal.King Panel Upholstered Bed Rails SU
Westbourne Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Westbourne Wood King Panel Bed Headboard KD
Westbourne B5888-01 Drawer Nightstand
Westbourne Wood Cal.King Poster Bed Rails + Long Canopies SU
Westbourne B5888-56 Complete Queen Poster Bed w/Upholstered Headboard
Westbourne Wood Queen Poster Bed Uph.HB+FB+ShortCanopies+Slats KD
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Sundance King Panel Bed
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.