111 Hudson Falls Dressing Chest – 111-162
Description
Description
Product Details
| Width (in) | 52 |
|---|---|
| Length/Depth (in) | 19.5 |
| Height (in) | 46 |
| Style | Casual Traditional |
| Collection(s) | 111 Hudson Falls |
| Wood Species/Distressing | Rustic Maple with Heavy Physical Distressing |
| Finish Shown | Aged Wheat |
| Finish Options | Available in ALL Maple & Designer Finishes |
| Drawer Construction | Soft Close |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 52 × 46 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Aged Wheat |
| Style | Casual Traditional |
| Collection | 111 Hudson Falls |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
111 Hudson Falls Queen Common Platform Bed – 111-724
111 Hudson Falls 3 Drawer Night Stand – 111-203
111 Hudson Falls Bachelor’s Chest – 111-153
111 Hudson Falls Drawer Chest – 111-155
111 Hudson Falls King Panel Bed – 111-144
111 Hudson Falls King Common Platform Bed – 111-744
111 Hudson Falls Queen High Arch Panel Bed – 111-123
111 Hudson Falls Drawer Deck – 111-163
111 Hudson Falls King High Arch Panel Bed – 111-143
111 Hudson Falls Triple Dresser – 111-173
111 Hudson Falls Twin Common Platform – 111-704
111 Hudson Falls Queen Panel Bed – 111-124
Parota 5 Drawer Chest
Parkin Drawer Chest
| Dimensions | 19.63 × 48 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Leather |
Foundations Tall Drawer Chest
Prado Tall Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
Eastman Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
| Dimensions | 20 × 44 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Aurum |
| Style | Modern Rustic |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Cornelia Tall Drawer Chest
Sundance Bachelors Chest
| Weight | 139.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 38.00 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Sundance |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Light, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Monolith Tall Drawer Chest
Menton Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.