Annapolis Chest
You’ll never find a more uniquely functional storage piece than the Crestview Collection Annapolis 3-drawer Chest. One look and its appeal is clearly more than the light gray acacia wood finish. There’s three ample drawers for out-of-sight storage, plus a
Product Details
| Collection | Annapolis |
|---|---|
| Color | Grey |
| Material | Mdf & Wood |
| Primary Finish | Painted |
| Style | Transitional |
| Upc Number | 883581172515 |
| Weight | 62.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 17 × 30 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Grey |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Annapolis |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Modulum Tall Drawer Chest
Parota 5 Drawer Chest
Serenity Five Drawer Chest
Trianon Armoire
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Tempo Tall Drawer Chest
Cornelia Tall Drawer Chest
Tribeca Door Chest
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Casa Paros Tall Drawer Chest
Sundance Bachelors Chest
| Weight | 139.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 38.00 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Sundance |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Light, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.