Addison B5788-10 Drawer Chest
Description
Description
Other
| 5 drawers with 1 felt lined top drawer | Yes |
|---|---|
| tinted drawers w/french dovetail in front & english in back | Yes |
| side mount ball bearing guides | Yes |
| sealed case piece | Yes |
| metal base | Yes |
| levelers | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 167.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 38 × 52 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Oat and Brushed Nickel and M10751 Ivory |
| Style | Traditional |
| Collection | Addison Lane White B5788 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5788-10
Category: Chests
Tags: Chests, Cream, Magnussen Home, White Oat and Brushed Nickel and M10751 Ivory
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Addison B5788-40 Landscape Mirror
Addison B5788-07 Bachelor Chest
Addison B5788-2240 Double Drawer Dresser with Landscape Mirror
King Poster Bed Upper Posts+ Short+ Long Canopies
Cal.King Panel Bed Rails
King Poster Bed Uph.Headboard + Footboard +Slats
Queen Poster Bed Upper Posts+ Short+ Long Canopies
Addison B5788-01 Drawer Nightstand
Queen Poster Bed Uph.Headboard + Footboard +Slats
King Poster Bed Upper Posts+ Short+ Long Canopies
Addison B5788-66 Complete King Poster Bed
Addison B5788-54 Complete Queen Panel Bed
Solaria Tall Drawer Chest
Parota Nova 4 Drawer Chest
Monolith Tall Drawer Chest
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Tempo Tall Drawer Chest
Sundance Bachelors Chest
| Weight | 139.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 38.00 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Sundance |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Light, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Solaria Door Chest
| Dimensions | 19.5 × 48 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Customizable, Storage |
Cornelia Tall Drawer Chest
Tempo Tall Drawer Chest
Michael Alan Showroom
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Tribeca Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.