Emma Chest
The Crestview Collection Emma 3-drawer Chest makes the perfect accent piece for your living room or hallway. This wooden piece has a medium-gray finish and is finished with mid-century legs. Three drawers provide ample storage space. This chest will bring
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Emma |
|---|---|
| Color | Grey |
| Material | Mango Wood |
| Primary Finish | Stained |
| Style | Transitional |
| Upc Number | 883581171662 |
| Weight | 31.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 18 × 30 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Emma |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Emma Table Lamp
Ellis Door Chest
Dorsey Five Drawer Chest In Granola
Antibes Tall Drawer Chest
Serenity Five Drawer Chest
Casa Paros Tall Drawer Chest
Tempo Tall Drawer Chest
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Foundations Tall Drawer Chest
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Parota Nova 4 Drawer Chest
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.