Ft. Worth Chest
The Crestview Collection Ft. Worth Brown Cowhide 3-drawer Chest has a dark brown and white mango wood finish. With its natural, cowhide drawers, this is a great piece to bring life into any rustic room. The brown and white cowhide compliments the dark bro
Product Details
| Collection | Ft. Worth |
|---|---|
| Color | Brown |
| Material | Hair On Hide & Mango Wood |
| Primary Finish | Stained |
| Style | Rustic |
| Upc Number | 883581171723 |
| Weight | 71.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 17 × 31 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Ft. Worth |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Dorsey Five Drawer Chest In Granola
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Solaria Tall Drawer Chest
Solaria Door Chest
| Dimensions | 19.5 × 48 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Customizable, Storage |
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Tribeca Tall Drawer Chest
Cornelia Tall Drawer Chest
Menton Tall Drawer Chest
Skylar Door Chest
Parkin Drawer Chest
| Dimensions | 19.63 × 48 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Leather |
Parota 5 Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.