Indus 2 Drawer Chest
With a natural poplar burl finish, this accent chest showcases deep swirls inside the chest’s natural grains. This functional storage piece includes two large drawers illuminating its geometric accents, features, and warm tones.
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Weight | 120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 30 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Indus |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Albion Tall Drawer Chest
| Dimensions | 19 × 42 × 49.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Storage |
Silhouette Tall Drawer Chest
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Dorsey Five Drawer Chest In Granola
Sundance Bachelors Chest
| Weight | 139.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 38.00 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Sundance |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Light, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Monolith Tall Drawer Chest
Prado Tall Drawer Chest
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Cornelia Tall Drawer Chest
Tempo Tall Drawer Chest
Antibes Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.