Kinsley B5890-30 Armoire
Description
Description
Other
| 2 wood doors and 2 adj.wood shelves behind the doors | Yes |
|---|---|
| 1 bottom drawer | Yes |
| tinted drawer w/french dovetail in front & english in back | Yes |
| side mount ball bearing guides | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 310 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 48 × 72 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Black Heron and Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Kinsley B5890 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5890-30
Category: Dressers
Tags: Black Heron and Oslo Pewter Fabric, Brown, Dressers, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kinsley B5890-2042 Dresser with Portrait Mirror
Kinsley B5890-10 Drawer Chest
Kinsley B5890-42 Portrait Mirror
Kinsley B5890-74A Complete Cal.King Panel Storage Bed
| Dimensions | 95.5 × 78.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron, Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Kinsley B5890 |
| Features | Storage |
Cal.King Panel Bed Upholstered Rails
Kinsley Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Kinsley Wood King Panel Bed Headboard KD
Kinsley B5890-01 Drawer Nightstand
Kinsley B5890-20 Drawer Dresser
Kinsley Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Kinsley B5890-64 Complete King Panel Bed
Kinsley Wood King Panel Bed Upholstered Headboard SU
Silhouette Dresser
Marshall Six Drawer Dresser
Everette Six Drawer Dresser
Albion Dresser
Ritter Dresser
Menton Dresser
Winslow 6-drawer Dresser Smokey Walnut
Foundations Dresser
Michael Alan Showroom
Parota 7 Drawer Dresser
Escape Eight-drawer Dresser & Mirror
Belmont Six Drawer Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.