Bellevue Dresser
Elegant yet practical, the Bellevue dresser brings utility in a graceful package. A stately silhouette in a rich whiskey brown finish, this piece will house all your apparel and bring some opulence to your organization. Each soft-close drawer brings ample space for any need, topped off with gleaming gunmetal ring pulls. Perched on a classic taper leg, the Bellevue dresser is enduring style in a functional, everyday package.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 29.120 |
| Carton Weight | 253.000 lb |
| Product Weight | 229.2 lb |
| Carton Volume | 35.599 |
| Weight | 229.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bellevue King Bed
Bellevue King Bed
| Weight | 227.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 81 × 56 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bellevue |
| Features | Fabric |
Bellevue Queen Bed
| Weight | 209.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 65 × 56 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bellevue |
| Features | Fabric |
Bellevue Queen Bed
Parota 7 Drawer Dresser
Albion Dresser
Silhouette Dresser
Linea Dresser
Holden Six Drawer Dresser
Caleb Six Drawer Dresser
Menton Dresser
Crosby Six Drawer Dresser
Marshall Six Drawer Dresser
Belmont Six Drawer Dresser
Warner Six Drawer Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.