Lottie Swivel Chair
“Wrapped in a timeless floral print, the Lottie Swivel Chair adds a touch of cottage charm to any space. Its gentle curves, plush cushion, and smooth swivel base make it a beautiful blend of comfort and classic style. Whether you’re curling up with a book or completing a cozy corner, Lottie feels like home.”
Features
| Swivel | Yes |
|---|
| Weight | 77.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.85 × 30.3 × 29.75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Blue |
| Detail Color | Lottie Blue |
| Style | Traditional |
| Collection | Lottie |
| Features | Swivel |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lottie Swivel Chair
| Weight | 77.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 29 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand |
| Style | Cottage |
| Collection | Lottie |
| Features | Swivel |
Georgia Wooden Frame & Base, Armchair
Colby Occasional Swivel Chair
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28.5 × 33 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Glenn Frost |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Colby |
| Features | Swivel |
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
CZ-388 Massage Chair
| Dimensions | 35 × 47.3 in |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Mariko Leather Chair
| Dimensions | 35 × 30.5 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Barolo – Vintage Navy Swivel Club Chair
Barolo – Snow Swivel Club Chair
CZ-710 Massage Chairs
| Brand | Cozzia |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.